ORLI ZANESLJIVO ODPRAVILI PRVAKE

05.10.2018

V sredo so v kranjski dvorani na Zlatem polju, gostovali aktualni prvaki lige IHL, ekipa Medveščaka iz Zagreba. Od prve minute dalje pa je bilo jasno, da so ob nekoliko spremenjenih postavah v primerjavi z minulo sezono, trenutno Kranjčani boljše moštvo.

Da bo zmaga ostala doma je v prvi tretjini nakazal dvakratni strelec Miha Potočnik, kateremu sta pri prvem golu asistirala Sebastajan Grošelj in Peter Pavc, pri drugem pa Krištof Potočnik in Jan Lampič, 2:0 je bil tako izid po koncu 20. minute.

Gostje so sicer v 26. minuti uspeli znižati in v svoje vrste vrniti kanček upanja na preobrat, a so jim ga člani prve napadalne formacije, že manj kot minuto kasneje ponovno vzeli, po lepi akciji in podajah Anžeta Terlikarja in Žana Zupana je ploščico v gol pospravil Maj Tavčar. Pet minut pred koncem drugega dela igre, je z novo asistenco Anžeta Terlikarja kapetan Miha Ahačič postavil končni izd 4:1.

V zadnjem delu srečanja sta bila najboljša moža na ledu oba vratarja, ki sta poskrbela, da sta mreži do konca tekme mirovali.

HK TRIGLAV : KHL MEDVEŠČAK 4:1(2:0, 2:1, 0:0) - KLIK