PRVAKINJE DEBL, PODELITEV PRELOŽENA

06.03.2016

Zasedba članic Triglav Olimpija je tudi na drugi tekmi v Zalogu premagale madžarske nasprotice in z dvema zmagama finale lige DEBL odločila v svojo korist. Zaradi pritožb gostij na sojenje pa je slavje prvakinj preloženo.

Po včerajšnjem porazu so Madžarke danes bolje začele in že po 21 sekundah povedle, po poldrugi minuti pa vodiel že 0:2. Zaostanek ni zmedel Slovenk in se z dvema zadetkoma v minuti, najprej Dukaričeve, nato še Usnikove, izid poravnale. Tudi v nadaljevanju tretjine so bile boljše in še dvakrat izkoristile številčno premoč, strelki pa v drugo Dukarič in za 4:2 še Katja Mrak. V drugi tretjini so bile gostje podjetnejše, delni izid te pa kljub vsemu neodločen. Gostje so se ob polovici srečanja približale na gol, a je koncem s tretjim za vnovič + odgovorila Dukaričeva. Nezadovoljne s sodniško odločitvijo, ali pa zaradi svoje nemoči, so Madžarke začasno zapustile led, a se nato tudi vrnile. Z zadetkom ob dveh igralkah manj so se gostje znova približale na gol zaostanka, domače pa so hitro našle odgovor. Eva Dukarič je s svojim četrtim zadetkom priigrala prednost +2, Sara Confidenti postavila še končnih 7:4.

Vodstvo gostujočega kluba se je po tekmi pritožilo na sojenje in s tem nekoliko pokvarilo veselje zmagovitih Slovenk, ki zato tokrat še niso prejele pokala in medalj. A tudi te še pridejo...

TRIGLAV OLIMPIJA - KMH BUDIMPEŠTA II 7:4 (4:2, 1:1, 2:1) - 2:1 v zmagah

Zalog, Ledena dvorana
gledalcev: 50
sodnika: Pagon, Černe

Strelke: 0:1 Farkas (Szelenyi L.; 1.), 0:2 Junntila (Pavuk; 3.), 1:2 Dukarič (9.)/PP1, 2:2 Usnik (Duh M.; 9.), 3:2 Dukarič (Kraner; 16.)/PP2, 4:2 Mrak K. (17.)/PP1, 4:3 Lovics (29.), 5:3 Dukarič E. (Pazlar; 38.), 5:4 Egyedi (46.)/SH2, 6:4 Dukarič (Confidenti S., Zimsek S., 48.), 7:4 Confidenti S. (Usnik, Lončar, 57.)

Streli na vrata: Triglav Olimpija 48 (19,13,16), KMH 39 (9,17,13)

Izključitve: Triglav Olimpija 10 (4,2,4), KMH 16+10 [Lovics] (6,14,6)

Triglav Olimpija: Confidenti I., Globočnik; Bučar, Zimšek, Dukarič, Kraner, Confidenti S; Lončar, Mrak, Strniša, Pazlar, Merc; Duh, Kolman, Golob, Usnik, BeribakSvetinaTrener: Aci Ferjanič.