DEBL: ORLICE PREMAGALE CELOVŠKE ZMAJEVKE

07.12.2013

Orlice nadaljujejo serijo zmag. Danes so v dvoboju s Celovčankami dosegle že četrto zapored oz. drugo v ligi DEBL.

Tekmo je zaznamovala velika odsotnost najboljših igralk na obeh straneh. Raztrgana igra je bila tudi posledica ene slabših tekem domačih igralk. Kljub temu pa so po podaji Mujce Duh prišle v vodstvo z zadetkom Špele Hafner. Samo slabo minuto zatem se je skozi celo igrišče sprehodila Kobanova za izenačitev na 1:1, toda orlice so na odmor odšle z golom prednosti. Minuto pred koncem je po podaji Špele Hafner zadela Urša Pazlar. Samo 15 sekund v drugi tretini pa so orlice potrebovale za povišanje na 3:1. Ponovno je udarila naveza Špela HafnerUrša Pazlar. Ob koncu tretine je sirena prekinila ponovni slalom Kobanove, ko se je že sama znašla pred odlično vratarko Špelo Globočnik.V zadnji tretini slaba igra na obeh straneh. V 51. minuti napaka Mojce Duh pred domačimi vrati in Kobanova zniža rezultat na 2:3. Do konca je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, toda rezultat se ni spremenil.

V soboto orlice čaka povratno srečanje v Celovcu v nedeljo pa doma vodilni Beljak. Dekleta se zavedajo, da so v preteklosti kar nekaj tekem izgubile , pačeprav so bile boljši nasprotnik. Tokrat pa so kljub slabi igri uztržile tisto najpomembnejše – 3 točke, ter priključek na lestvici najbolšim ekipam

HK TRIGLAV - DEC DRAGONS CELOVEC 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)