KLONILI PRVIČ V SEZONI

05.02.2017

Čeprav so bili boljši nasprotnik, so Orli po 15. zaporednih zmagah, tekmecu prvič v sezoni morali priznati premoč.

Nekolikanj oslabljeni domači so bili boljši nasprotnik skozi celotno srečanja, a ob 50 strelih na vrata gostov, je pot za hrbet vratarja gostov našel le eden, ko je v 13. minuti ob igralcu več na ledu, rezultat na 1:1 poravnal Miha Potočnik. V drugi tretjini je šlo narobe prav vse. Domači so sicer več streljali, gostje pa izkoristili ponujene priložnosti. Že v uvodu so znova ušli na +1, zatem izkoristili kazenski strel, koncem tretjine vnovčili še igro z dvema oz. enim igralcem več na ledu. Triglavani so v zadnji tretjini skušali pripraviti preobrat, a so gostje, ob 43 minutah izključitev, zaprli svoja vrata.

Orli, v članski vrsti katerih je tokrat debitiral še ne 17-letni Maj Tavčar, so po 15. tekmah zabeležili prvi poraz. Kljub temu s tekmo manj in točko prednosti ostajajo v vodstvu pred zasledovalci. Priložnost za novo zmago imajo modrobeli že v četrtek, ko v Kranj prihaja beograjska Crvena zvezda.

HK TRIGLAV - HK SLAVIJA Playboy 1:5 (1:1, 0:4, 0:0)