GORENJSKI DERBI PRIPADEL ORLOM

26.02.2017

V gorenjskem derbiju so Orli pristrigli peruti blejskim Labodom in tako še naprej vodijo na lestvici DPS.

V drugi domači tekmi zadnjh treh dni, so Orli zabeleželi še drugo zmago. Tako kot v sredo, so tudi tokrat prvi povedli gostje, ki so izkoristili prednost dveh igralcev na ledu in dodatno motivirali domače. Ti so nekaj minut kasneje preko Anžeta Terlikarja in številčne premoči najprej izenačili, koncem tretjine pa po zadetku Žana Zupana povedli. V začetku druge so prednost povišali na +2, strelec je bil Luka Logar in kazalo je na gladko dobljeno srečanje. Sledil je preobrat v katerem so Blejci v dobri minuti dosegli dva zadetka in izid poravnali na 3. Domačim do konca tretjine ni uspelo doseči zadetka, so ju pa v uvodu v zadnjo, ko sta bila strelca Miha Ahačič in Nejc Hočevar  in zmaga je ostala doma.

S to Orli ob tekmi manj še naprej na prvem mestu, naslednko soboto pa jih čaka tekma v Zagrebu s tamkajšnjo Mladostjo.

HK TRIGLAV - HK MK BLED 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Kranj, Ledena dvorana Zlato polje
sodniki: Bajt, Bergant, Bohinc

Strelci: 0:1 Burazin Ta. (Jakopič;8.)/PP2, 1:1 Terlikar (Zupan, Ahačič; 14.)/PP1, 2:1 Zupan (20.) , 3:1 Logar (Ahačič, Zupan;23.), 3:2 Bassanesse (Mašič;27.)/PP1, 3:3 Burazin Te. (Pogačnik;28.), 4:3 Ahačič (43.), 5:3 Hočevar (Grošelj, Kalan;45.)

Streli na vrata: Triglav 55 (19,20,16), Bled 29 (10,13,6)

Izključitve: Triglav 17 +10 (Grošelj) +20 (U.Ban) (6,14,27), Bled 8 (4,4,0)

HK Triglav: Šenk, Čeferin; Ahačič, M.Ban, Grošelj, Hočevar, Kalan, Lampič, Logar, Markič, M.Potočnik, Štenkler, Terlikar, Zupan. Trener: G. Drinovec