U16: Grdi rački preko 2864

07.02.2018

Blejski kadeti pokazali boljšo predstavo in na domačem terenu porazili Triglavane s tremi zadetki razlike. Ekipa z Bleda je Kranjčanom zadala najhujši poraz v sezoni takoj po novem letu, tokrat pa je tekma – kljub rezultatu odločno v prid gostom – ponudila zanimivo predstavo. Povedli so domači z golom Žana Gradiška, po dveh nasprotnikovih golih pa so v začetku druge tretjine po golu Alexa Kepica izenačili, nato so jim Blejci pobegnili na +3. Ob koncu druge tretjine je Nik Mravlje Lombar z golom poskrbel, da smo z upanjem na preobrat pričakali zadnjo tretjino, a so Blejci s šestim golom le potrdili zmago. Razmerje v strelih (29 : 43) govori o premoči gostov in o trudi domačih, sedem domačih malih kazni kaže na včasih preokorno željo po zaustavljanju, dve od teh kazni pa so se končale s ploščkom v domačih vratih. Slednje ter zapravljena priložnost na domači strani ob koncu v igri 5 : 3 pa je vsaj računsko odločilo o zmagovalcu. Veseli, da se fantje vračajo iz bolniškega staleža, čeprav se pri kom pozna poškodba oziroma bolezen. A za zmago nad Blejci bodo potrebovali več spretnosti, pa tudi večjo željo.